Лил няма спирка

Лил продължава да ниже победа след победа в Лига 1. "Песовете" се наложиха с 3:0 над Бордо в гостуването си от 23-ия кръг и това бе пети пореден успех на сметката им. Така отборът си гарантира, че ще остане начело в класирането и след изиграването на всички срещи от този кръг.

Гостите поведоха в резултата в 54-ата минута.  Вратарят Майк Менян прати дълга топка към Жонатан Бамба, той овладя и подаде към Юсуф Язичи, който засече във вратата за 0:1.

В 66-ата минута гостите организираха нова контраатака, Луис Араухо изведе Тимъти Уеа, който нямаше проблем да отбележи на празна врата за 0:2.

Третият гол в мача падна в 89-ата минута. Джонатан Иконе по изключително техничен начин подаде за Исаак Лихаджи, който излезе очи в очи с вратаря и прати топката в мрежата.

По този начин Лил събра актив от 51 точки и остава начело в таблицата, докато Бордо се намира на 10-ата позиция с 32 точки.

Любопитното е, че в другите четири ранни мача от кръга нямаше победител. Метц и Монпелие направиха 1:1, същият резултат се получи и между Рен и Лориен, Страсбург и Брест врътнаха драматично 2:2, а срещата между Реймс и Анже завърши без голове.