Берое с обрат срещу Локомотив в женското първенство

Волейболистките на Берое (Стара Загора) записаха 4-а поредна и общо 5-а победа в женската "Демакс" Лига, след като се наложи у дома над Локомотив 1929 Нидо (София) с 3:1 (19:25, 25:19, 25:13, 25:11) в отложен мач от 2-ия кръг.

Така старозагорки са втори във временното класиране с 16 точки след 5 победи и 2 загуби. Локо пък е 4-и с 10 точки след 4 победи и 4 загуби.

Гостите от Локомотив започнаха силно в първия гейм на срещата, след което "зелено-белите" поеха инициативата. Това, обаче, не продължи дълго, и след равностойна игра момичетата на Страхил Балов отново поведоха и спечелиха гейма след 25:19. Състезателките на Диян Боюклиев играха стабилно и доминираха през целия втори гейм. От Локомотив опитаха да настигнат Берое на няколко пъти, но не се случи нищо и резултатът бе изравнен след 25:19.

Домакините от Берое продължиха да играят вдъхновено и възходящата им линия се запази, като затвориха с голяма разлика третия гейм - 25:13. В следващите минути мачът просто се доигра, като старозагорки бяха безапелационни - 25:11 и 3:1.

БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) - ЛОКОМОТИВ 1929 НИДО (СОФИЯ) 3:1 (19:25, 25:19, 25:13, 25:11)
БЕРОЕ: Лора Славчева, Йоана Николова, Мая Ангелова, Стелияна Чакърова, Мария-Габриела Миличевич, Виолина Николова - Анета Петрова-либеро (Борислава Личева)
Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ
ЛОКОМОТИВ: Денка Гачева, Стефка Чифтеева, Ива Парталева, Лияна Стойчева, Елина Сандова, Никол Накова - Лилия Бучова-либеро (Цветелина Занева, Евелина Лазарова, Елица Пенева, Цветелина Герова)
Старши треньор: СТРАХИЛ БАЛОВ.