Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Берое даде гейм у дома на ДКС (Варна) в женското първенство

Волейболистките на Берое (Стара Загора) победиха като домакини ДКС (Варна) с 3:1 (25:18, 25:22, 21:25, 25:18) в мач от 8-ия кръг на женската "Демакс" лига.

С това старозагорки записаха 4-а победа в шампионата и заемат 3-о място във временното класиране с 2 загуби и 13 точки. Тимът на ДКС пък допусна 4-а загуба, като с 3 победи и 8 точки се намира на 6-а позиция в таблицата.

На свой терен Берое показа увереност, като успя да затвори мача само с един загубен гейм. В първите две части варненки започваха много добре, демонстрираха възможности и диктуваха резултата до средата. След това, обаче, домакините съумяваха да направят обрат и да ги затворят в своя полза, като поведоха с 2:0.

Амбициозният тим на ДКС, обаче, не се отказа да се бори и в третия гейм на свой ред "се отприщи", като отново след обрат в резултата, спечели гейма с 25:21 и остана в играта. Четвъртата част започна равностойно и отново предвещаваше интересен развой, но гостенките от ДКС не успяха да повторят успеха си от предната част и да докарат мача до тайбрек. В средата на гейма Берое се откъсна и поведе със 17:14, след което до края не позволи изненади, взе го с 25:18, а с това и крайната победа с 3:1.

БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) - ДКС (ВАРНА) 3:1 (25:18, 25:22, 21:25, 25:18)
БЕРОЕ: Йоана Николова, Мая Ангелова, Стелияна Чакърова, Мария-Габриела Миличивич, Виолина Николова, Лора Славчева - Станислава Хубенова-либеро (Борислава Личева)
Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ
ДКС: Олена Елкина, Ивет Станчулова, Елизабета Ивакина, Веселина Коцева, Бояна Андреева, Светослава Ганчева - Рени Георгиева-либеро (Яна Елкина, Красимира Радева, Кристина Колева)
Старши треньор: СТАВРИ ДИМИТРОВ.