Царско село надви Кюстендил в контрола

Царско село подписа с бивш играч на Интер и Партизан

Царско село се наложи с 2:0 в контрола срещу третодивизионния Кюстендил. Головете за “царете” бяха дело на Димитър Костадинов в 24-ата минута и Андерсон Кордейро в 46-ата.

Царско село имаше превес през цялото време на двубоя, но пропусна доста голови положения. Още в 9-ата минута Лъчезар Балтанов се озова на стрелкова позиция, но изпрати топката в аут. Малко по-късно Панайотис Лука открадна една топка от защитник на гостите, пусна към Стефан Христов, който финтира вратаря, но скъси много ъгъла си и изпрати топката в аут.

В 24-ата минута Стефан Христов и Димитър Костадинов направиха образцово двойно подаване, при което Костадинов излезе сам срещу вратаря и реализира.

В 34-ата минута Ивайло Марков центрира добре, Димитър Костадинов игра с глава, но вратаря на гостите спаси. Веднага след началото на второто полувреме Царско село реализира и второ попадение. Дилан Мертенс подаде към Андерсон Кордейро и той от воле отбеляза.

Последваха два пропуска от 100-процентови ситуации от страна на Андерсон и Емануил Манев. Малко преди края на срещата Манев отново пропусна с глава, след много добро центриране на Андерсон.
Следващата проверка на Царско село ще бъде в събота (06.02) от 14 часа срещу Ботев (Пловдив) на базата на „канарчетата“ в Коматево.
Снимка: fctsarskoselo.com