Григор Димитров убедителен на старта на сезона

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира по великолепен начин новия сезон. Той записа убедителна победа с 6:3, 6:3 срещу австралиеца Андрю Харис и се класира за 1/8-финалите на турнира на твърди кортове "Мъри Ривър Оупън" в Мелбърн с награден фонд 320 775 долара.

19-ият в световната ранглиста Димитров, който е поставен под номер 2 в основната схема, почиваше в първия кръг, а във втория днес му бяха нужни само 68 минути, за да се поздрави с успеха срещу 232-рия в световната ранглиста австралиец. Харис, който преди ден записа своята първа победа в АТР тура, се оказа доста лесна хапка за Григор.
В хода на мача бившият №3 реализира четири от осемте си възможности за пробив, като в същото време допусна само веднъж да бъде пробит. Димитров направи 8 аса, но и шест двойни грешки срещу 3/3 за съперника му.
На 1/8-финалите Григор Димитров ще срещне друг представител на домакините - Алексей Попирин (№114 в света), който елиминира поставения под №15 Томи Пол (САЩ) с 6:4, 6:3. Двамата не са играли помежду си досега.

Григор Димитров стигна до първата си точка за пробив в 3-ия гейм при 15:40, но пасивна игра от негова страна позволи на Харис да си вземе подаването. Още при следващото сервиране на австралиеца обаче българинът постигна целта си и след комбинация от бекхенд по правата и още един по диагонала дръпна в резултата 3:2. Последва светкавично връщане на пробива след две двойни грешки на Григор в 6-ия гейм. Това обаче бе всичко, което представителят на домакините успя да направи в този първи сет. До края Димитров бе много уверен и след нови два пробива си осигури успеха с 6:3.

Добрата серия на Григор продължи и във втория сет, като след четвърти пореден гейм на неговата сметка той поведе с 1:0. Едва тогава се видя някакъв проблясък в играта на Харис, който спечели подаването си след успешно излизане на мрежата и изравни. В 4-ия гейм обаче Димитров реализира пробив на 0, който впоследствие затвърди за 4:1. Последва размяна на геймове и 5:2 за българина, въпреки негова двойна грешка. Следващия гейм австралиецът спечели на 0, а в 9-ия Харис имаше възможност за връщане на пробива. Сервисът на българина обаче се включи в действие и му спечели точка за мачбол. Григор не се бави и още в следващото разиграване подпечата победата си - неговата първа за 2021 година.