Бъки с пета победа в първенството (видео + снимки)

Хандбалният отбор на Бъки (Габрово) победи Спартак (Плевен) с 23:18 (10:9) в двубой от 7-ия кръг на първенството. Мачът по програма трябваше да се състои в Плевен, но заради липсата на зала там се проведе в "Орловец".

С добра игра в защита и бързо нападение, съставът на Веселина Златева поведе със 7:2 до средата на първата част, но Спартак успя почти да стопи пасива преди почивката, за което помогнаха добрите изяви на вратарката Росина Христова. Гол три секунди преди края на полувремето на Карина Съменова осигури на Бъки крехка преднина – 10:9. През втората част домакините започнаха методично отново да увеличават аванса си и в 48-та минута разликата достигна 7 гола – 20:13. В заключителните 10 минути избраничките на треньора Йонко Вутов играха по-добре и успяха да намалят изоставането си до крайното 23:18.

Мари Томова отбеляза 5 гола за отбора на Бъки, по 4 пъти се разписаха Карина Съменова и Емилия Самуилова. За Спартак 7 попадения реализира Йорданка Стефанова, 5 гола добави Виолетка Илиева.

Във временното класиране отборът на Бъки остава на 3-ата позиция с актив от 10 точки, на 4 зад лидера Свиленград и на две от втория – Етър 64 (Велико Търново). Точно срещу търновки е следващият мач за състава на Веселина Златева. Двубоят е на 13-ти февруари от 16,00 часа в зала "Орловец".