Свиленград и Етър записаха победи в женското хандбално първенство

Лидерите Свиленград и Етър записаха победи в седмия кръг в женското хандбално първенство.

Свиленград спечели убедително срещу гостуващия Шумен 98 с 36:21 (13:13) след силна игра през второто полувреме и остана на върха на подреждането с пълен актив от 14 точки.

Великотърновки пък надделяха в Павликени в домакинството си на Сливница с 35:27 (20:15) и продължават да заемат втората позиция с 12 точки.

Символичните гости имаха предимство в първите 20 минути и водеха с 12:10, но момичетата на Йонка Генчева реализираха обрат със серия от шест поредни гола и малко преди почивката дръпнаха с 18:13. През втората част Етър продължи да поддържа аванса от 4-5 гола, а в последните десетина минути дори успя да го увеличи до крайното 35:27.

Соня Богданова завърши с 8 гола за победителките, а със 7 попадения се отличи Миглена Христова. За Сливница 11 пъти се разписа Стиляна Павлова.