Двукратен шампион в НБА спаси АСВЕЛ в Сърбия

Отборът на АСВЕЛ (Вильорбан) започна и завърши седмицата си в Евролигата по успешен начин. Два дни след като надви Баскония като домакин, французите постигнаха успех далеч от дома над Цървена звезда с 81:78 (25:23, 15:20, 12:18, 24:22) в среща от 23-ия кръг на най-силния европейски клубен турнир.

АСВЕЛ си извоюва преднина от цели 15 точки още във втората четвърт, но тя бе заличена в края на третата част. След много промени на водачеството във финалната четвърт бившият играч на Маями Хийт и двукратен шампион с "горещите" Норис Коул донесе успеха на френския тим с ключови отигравания в края на мача.

Така момчетата на треньора Ти Джей Паркър се изкачват до 14-ата позиция с баланс от 9 победи и 14 загуби. "Звездашите" пък вече са предпоследни със 7 успеха и 16 пораения.