Лубе ще защитава Купата на Италия на финалите (видео + снимки)

Грандът Кучине Лубе (Чивитанова) ще защитават Купата на Италия. Волейболистите на Фердинандо де Джорджи отнесоха като домакини Киоене (Падуа) с 3:0 (25:13, 25:12, 25:16) в 1/4-финален мач, игран в зала "Еуросуоле Форум".

Така Лубе ще играе на финалната четворка, която е този уикенд в Болоня, за 11-а поредна година. Във витрината си Лубе има 6 Купи, на финал отборът е бил още четири пъти. На полуфиналите Лубе ще срещне Лео Шуус (Модена), който отстрани Веро Волей (Монца) също след 3:0 гейма. В другия полуфинал един срещу друг се изправят Сър Сейфти (Перуджа) и Итас (Тренто). Полуфиналните срещи са в събота (30 януари) от 16,30 и 19,00 часа българско време, а финалът е в неделя (31 януари) от 19,00 часа.

Най-резултатен за Лубе бе Османи Хуанторена, играл само в първите два гейма, с 11 точки (3 аса и 100% ефективност в атака), а Камил Рихлички се отчете с 10 точки (1 блок, 1 ас и 62% ефективност в атака) за победата.

За Монца Марко Вители приключи със скромните 6 точки.