Алекс Грозданов и Равена отпаднаха от Купата на Италия след само гейм срещу Перуджа (видео + снимки)

Волейболният национал Алекс Грозданов и неговият Консар (Равена) отпаднаха на 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия. Играчите на треньора Марко Бонита взеха само гейм и отстъпиха като гости на гранда Сър Сейфти Конад (Перуджа) с 1:3 (27:25, 24:26, 24:26, 21:25) в един от 1/4-финалните мачове.

По този начин Перуджа се класира за поредна година за финалната четворка на турнира в Болоня този уикенд. Там, на полуфиналите, "червените дяволи" ще срещнат друг от грандовете - Итас (Тренто), който пък отстрани Милано след 3:0 гейма. В другия полуфинал един срещу друг ще излязат носителят на трофея Кучине Лубе (Чивитанова) и Лео Шуус (Модена). Полуфиналните срещи са в събота (30 януари) от 16,30 и 19,00 часа българско време, а финалът е в неделя (31 януари) от 19,00 часа.

Алекс Грозданов игра цял мач като титуляр за Равена и завърши с 10 точки (3 блока и 41% ефективност в атака).

Най-резултатен за гостите стана Франческо Речине с 20 точки (2 блока, 3 аса, 47% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане), но и това не помогна за успеха.

Над всички за Перуджа бе кубинската суперзвезда Вилфредо Леон със страхотните 25 точки (5 аса!, 3 блока, 47% ефективност в атака и 34% позитивно посрещане) за победата.

Въпреки това, за MVP на мача беше обявен аржентинският център и национал Себастиан Соле, който добави още 16 точки (4 блока и 71% ефективност в атака) за успеха.