Невероятна развръзка и Топ 16 на ФИБА Къп за Рилски спортист!

Рилски спортист се класира за следващата фаза на ФИБА Къп! Отборът на старши треньора Людмил Хаджисотиров успя да надиграе украинския Киев Баскет със 74:69 (13:21, 15:20, 29:15, 17:13) след шеметно второ полувреме в зала "Арена Самоков". Така самоковци ще продължат напред във втория по сила турнир на ФИБА като един от четирите най-добри трети отбора в крайното подреждане. Киев Баскет пък също се класира за Топ 16, тъй като зае второто място в класирането на група "B".

Така България ще има двама представители в следващата фаза на втория по сила турнир на ФИБА. По-рано през деня и Балкан (Ботевград) си осигури участие за Топ 16, след като шокира турския гранд Бешикташ в Истанбул.

Подвиг в Истанбул! Балкан пребори Бешикташ и се класира за Топ 16 на ФИБА Къп

Мачът започна ужасно за "Рилецо". Украинците поведоха с цели 13 точки още в откриващата четвърт от двубоя и направиха задачата на българския отбор доста трудна до края на мача. Киев продължаваше да увеличава актива си през втория период, а резултатът по едно време беше 15:32 за гостите. Домакините успяха да стопят малка част от дефицита си, а в третата четвърт изригнаха.

Брилянтни изяви на домакините им осигуриха доминация в цялата четвърт, чрез която успяха да обърна резултата и да поведат с една точка при 57:56. Последната част също бе много равностойна, но в края ключови кошове на Брандън Браун и Павлин Иванов донесоха петточковата победа на "Рилецо" - 74:69.

Трима играчи на Рилски завършиха двубоя с по 15 точки - Николас Карвачо, Павлин Иванов и Брандън Браун. За Киев Богдан Близнюк реализира 15 точки, с 13 остана Владислав Коренюк, а Олександър Мишула вкара 11.

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Брандън Браун 15, Павлин Иванов 15, Златин Георгиев 6, Николас Карвачо 15 (Деян Карамфилов 8, Тихомир Желев 6, Мирослав Васов 2, Трей Портър 2, Николай Георгиев)

КИЕВ БАСКЕТ: Олександър Мишула 11, Артьом Ковалов 6, Майкъл Джейкъбсън 3, Богдан Близнюк 15, Владислав Коренюк 13 (Брус Мейси 7, Серхий Павлов 7, Травин Тибодо 7, Павло Крутоус)