Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

ЦСКА-София изпусна лидера на Втора лига (видео+галерия)

Пирин и ЦСКА-София завършиха 0:0 в контрола, която се проведе в Благоевград.

Наставникът на червените Бруно Акрапович предприе любопитни рокади за тази среща и те бяха в средата на терена. Там босненският специалист заложи на крилото Адалберто Пеняранда, който стартира като вътрешен халф в тандем с Валентин Антов. Тройката централни бранители бе Пламен Гълъбов, Юрген Матей и Петър Занев.

67 Пирин - ЦСКА-София
През първата част червените имаха две-три добри положения да открият резултата, а веднъж и гредата ги спря от попадение след удар с глава на Али Соу и намеса на стража на домакините Димитър Шейтанов, който отклони топката точно толкова, колкото да не попадне в неговата врата.
След почивката футболистите на Акрапович имаха някакво териториално надмощие, но лидерът на Втора лига демонстрира дисциплинирана игра в защита и много рядко допускаше нещо по-сериозно пред резервния вратар Петър Петров.
Иначе първата опасна атака стана факт в 59-ата секунда, когато Пирин разигра добре в центъра на терена, но изстрелът на играч в зелено от 23 метра профуча покрай дясната греда.
В 6-ата минута и червените застрашиха по-сериозно противниковия вратар. Вион центрира отдясно, Гущеров опита да изчисти с глава, но насочи топката към собствената си врата, Шейтанов обаче улови.
Десет минути по-късно домакините получиха възможност да сътворят нещо по-интересно, но ударът от фаул на Златинов, който бе отправен от около двайсетина метра, излезе в аут.
В 21-ата минута Вион отправи опасен шут от 20 метра, който премина на сантиметри от лявата греда.
В 35-ата минута ЦСКА-София създаде и пропиля най-чистото положение до този момент. Занев намери Йомов отляво, нападателят на червените се измъкна много добре от защитник на Пирин. Последва шут от малък ъгъл покрай Шейтанов, но той излезе в аут.

Малко по-късно, в рамките на 60 секунди, гостите на два пъти можеха да открият резултата. Първо Антов стреля по земя от границата на наказателното поле в 36-ата минута, но Шейтанов изби в корнер. След неговото изпълнение Соу отправи удар с глава, но отново невероятна намеса на стража на орлетата предотврати попадението, тъй като докосна топката, а това бе достатъчно тя да се отбие в гредата, но не и да влети в неговата мрежа.

На почивката Юга влезе за сметка на Гълъбов.

Втората част започна с опасен шут на Соу, който резервният страж на Пирин Петър Петров отрази.

В 54-ата минута, в рамките на няколко секунди, Йомов отправи два удара от границата на наказателното поле, но първият излезе в корнер след рикошет в крак на противниковив състезател, а вторият - в аут.

ЦСКА-СОФИЯ продължи да залага на изстрели от средна дистанция и в следващите минути. Първо Пеняранда стреля опасно, но Петров изби, а след час игра и Занев опита да реализира след шут от фаул, но покрай вратата.

Секунди по-късно в игра се появи каращият проби Бисмарк Чарлс на мястото на Али Соу.

В 69-ата минута наставникът на Пирин Уорън Фийни смени всичките си полеви футболисти.

В 78-ата минута Ахмедов вкара на празна врата след пас отляво на Кери, но попадението бе отменено поради отсъдена преди това засада на ирландеца.

До края на срещата червените продължиха да търсят по-настойчиво успеха и на няколко пъти се оголиха в защита, но Пирин не успя да завърши по най-добрия начин своите контраатаки и проверката приключи при 0:0.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - ЦСКА-СОФИЯ 0:0