Реал Мадрид измести Зенит и влезе в четворката

Реал Мадрид победи със 77:67 (25:12, 24:15, 15:23, 12:16) Панатинайкос в сблъсък от 22-ия кръг на Евролигата. След успех №14, испанският гранд измести Зенит Санкт Петербург от четвъртата позиция във временното класиране. Поражението пък е 14-то за гостите от Гърция, които паднаха с едно място в таблицата и вече са под №16 със 7 победи и 14 загуби.

Панатинайкос не можеше да разчита на двама важни играчи – Йоанис Папапетру и Йоргос Папаянис, които лекуват контузии, а в извън състава на Реал Мадрид остана Николас Лапровитола. Под въпрос беше и участието на Руди Фернандес, който беше с травма в гърба, но в крайна сметка той се появи на паркета за 10 минути.

Домакините от Мадрид влязоха в добър ритъм още от първите секунди на срещата и не позволиха на съперника си да поднесе изненада.

Най-резултатен за Реал беше Габриел Дек с 20 точки, 13 добави Карлос Алосен, а с 11 се отчете Фабиен Козьо.

За Панатинайкос Неманя Недович беше над всички с 18 точки, а Зак Огъст наниза 13 точки.