Кошмарът на Везенков и Олимпиакос отнесе и Баскония

АСВЕЛ Вильорбан отнесе с 83:77 (17:26, 18:20, 23:7, 25:24) Саски Баскония като домакин в среща от 22-ия кръг на Евролигата. Френският тим, който се оказа най-неудобният съперник на Олимпиакос в последно време измести Алба Берлин от 14-тото място с 8 победи и 14 загуби в сметката си. Баскония пък остава на 13-та позиция с 9 победи и 13 загуби.

Срещата започна с предимство за гостите, които успяха да наложат ритъма си на игра почти до края на третата част. Точна стрелба от далечно разстояние на Шарл Каюди върна интригата в срещата 02:44 мин преди последната четвърт. След това се стигна и до пълен обрат за баскетболистите на АСВЕЛ, които не изпуснаха преднината си до края.

Дейвид Лайти беше най-резултатен за АСВЕЛ с 21 точки, а 20 вкара Норис Коул.

За Баскония с 15 точки се разписа Алек Питърс, а Рокас Гиедрайтис добави 13 точки.