Нападателите носят нов успех на Левски (видео)

Отборът на Левски постигна втори пореден успех през тази зима, след като надви с 2:1 словенския Копер. Това се случи в хърватския град Пореч. Именно там през миналия уикенд столичани записаха и първа победа за годината, след като надвиха с 1:0 елитния полски Подбескидзе.

Двамата нападатели на "сините" Найджъл Робърта (16) и Стивън Петков (28) донесоха заслужената победа на столичани. В 54-ата минута Церович вкара почетното попадение за противника. Звездата словенците Нардин Мулахусейнович бе изгонен с директен червен картон срещу Патрик-Габриел Галчев в 30-ата минута, но въпреки това противника игра с 11 човека през цялата среща.

Наставникът Славиша Стоянович продължава да търси най-добрата схема на игра предвид играчите, които има на разположение в този момент. И днес опитният специалист заложи на 4-4-2, като имаше четири промени в стартовия състав. Днес сред титулярите бяха новото попълнение Ребин Сулака, който дебютира от първата минута, Симеон Славчев, който започна след дълго отсъствие от стартовия състав, както и Илия Юруков и Стивън Петков.

Капитанът на тима в последния мач Мартин Райнов усети болки на последното занимание и не взе участие в мача срещу четвъртия в словенското първенство. Освен него и Ники Михайлов пропусна двубоя.

Пред Звонимир Микулич в защита започнаха Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Сулака и Патрик-Габриел Галчев. Симеон Славчев и Илия Юруков бяха вътрешните халфове, докато Насиру Мохамед и Здравко Димитров действаха на двата фланга. В атака стартираха Стивън Петков и Найджъл Робърта.

Още в самото начало в изнасянето на топката от синята отбрана даде възможност на Нардин Мулахусейнович да излезе на стрелкова позиция. Вратарят Микулич обаче спря младежкия национал на Босна и Херцеговина, който е голмайстор на словенското първенство. Последваха удари на Славчев и Димитров, които не затрудниха Варгич. "Сините" взеха инициативата и след още два неточни изстрела Левски поведе в резултата. Това стана в 16-ата минута, когато Робърта бе изведен от Здравко Димитров и прати топката в мрежата. Преди това Стивън Петков бе изритан лошо в центъра, но реферът даде авантаж и след него падна попадението за столичани.
Последваха нови положения пред Славчев и Робърта.

Макс Барисич можеше да изравни с глава, но Микулич го затвори добре и спаси с една ръка.

Малко след това в 28-ата минута Левски заслужено удвои. Нова атака на "сините" завърши с гол на Стивън Петков, след като преди това на земята бе свален Насиру Мохамед, който имаше нужда от медицинска помощ, за да продължи срещата.
В 30-ата минута Мулахусейнович бе изгонен с директен червен картон за груб фаул срещу Галчев. Нарушението бе извършено пред скамейката на българите, които реагираха изключително бурно, тъй като не бе първи груб фаул от страна на словенците.Въпреки това словенците не играха с човек по-малко, тъй като бе пуснат на негово място Иван Балта. Левски пък пропусна да вкара и трети гол.

На почивката в игра влязоха Николай Кръстев и Марин Петков, които смениха Микулич и автора на второто попадение Стивън Петков.

"Сините" намалиха оборотите, а в следващите десет минути повече се говореше на терена, отколкото да се играе футбол. Така в 54-ата минута след центриране от фаул Копер върна един гол. Митендорфер игра с глава, Кръстев се намеси първоначално, но при добавката другият централен защитник Церович вкара. Попадението събуди столичани, а Марин Петков и Робърта пропуснаха да върнат преднината от два гола на "сините".

Мартин Петков и Тома Даске смениха Славчев и Димитров. Именно французинът пропусна да вкара трети гол след центриране от корнер.

Матео Стаматов също се завърна в игра, като още Георги Александров и Валери Божинов получиха шанс за изява в последния четвърт част.

Барисич пропусна да изравни в 83-ата минута, когато стреля слабо и Кръстев спаси. Марин Петков от фаул и Мартин Петков със силен изстрел пробваха рефлекса на Варгич.
В последните минути имаше меле в наказателното поле на Левски, но без да се стигне до удар във вратата. Алекс Петков и 15-годишният Асен Митков, който дебютира за 26-кратните шампиони, също играха няколко минути.

Кошмарен дебют на новия вратар на Левски (видео)
Левски с първа победа след гол със странична ножица и спасена дузпа на Михайлов в 90-ата минута След втория пореден успех на Левски тази зима, "сините" имат вече две победи и една загуба през подготовката. Последните две проверки Умаг са срещу Олимпия (Любляна) и Сараево.
Испанският бранител Начо Монсалве парафира в София и утре се очаква да пристигне в Хърватия.

ЛЕВСКИ - КОПЕР 2:1

1:0 Робърта (16)
2:0 Стивън Петков (28)
2:1 Церович (54)