Байерн отново не пощади Шалке (видео)

Водачът в класирането на Бундеслигата Байерн (Мюнхен) разгроми за втори път този сезон Шалке 04. След 8:0 в първия кръг, сега европейският клубен шампион бе доста по-милостив към закъсалия си противник, който е последен в подреждането. Баварците спечелиха с 4:0, като последните два гола бяха отбелязани в последните две минути на мача. Играчите на Шалке всъщност създадоха немалко заплахи за вратата на Мануел Нойер, но стражът на домакините Ралф Фарман бе като жива мишена днес и Байерн спечели след два гола на Томас Мюлер (33, 88) и по един на Роберт Левандовски (54) и Дейвид Алаба (90). Байерн събра 42 точки на върха в класирането след 18 кръга и се отдалечи на 7 пред втория РБ Лайпциг. Шалке си остава 18-и с едва 7 точки.

Лева вече има 26 попадения във всички турнири този сезон, а своя мач №100 за баварците записа днес бившият халф на "кралскосините" от Гелзенкирхен Леон Горетцка. Головата машина Роберт Левандовски бе очаквано на върха на атаката на еворпейския клубен шампион в схема 4-2-3-1. Серж Гнабри, Томас Мюлер и Льорой Сане бяха другите трима футболисти с най-офанзивни функции в единадесеторката на Ханзи Флик. Матю Хопи водеше нападението на "кралскосините" от Гелзенкирхен, като бе активно подгомаган в предни позиции от Бенито Раман, Марк Ут и Амине Арит, също във формация 4-2-3-1.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В 7-ата минута Роберт Левандовски бе близо до гол във вратата на Ралф Фарман, но топката мина над напречната греда след удара с глава на поляка. Секунди по-късно пък бе горещо пред Мануел Нойер, като Матю Хопи заспраши вратата на баварците с глава, но до гол не се стигна. Веднага след това имаше интересен момент пред вратата на Шалке, но ударът на Серж Гнабри бе неточен. Най-големият шанс за гол от началото на срещата обаче бе създаден от домакините. В 11-ата минута Марк Ут бе много близо до гол за Шалке, но ударът му с глава бе брилянтно спасен с крак от Нойер. Напрегнатите ситуации пред двете врати в първите минути следваха една след друга и секунди по-късно Леон Горетцка стреля неточно, като падна в наказателното поле на бившия си тим след лек контакт с Озан Кабак, но реферът Саша Щегеман прецени, че това не е достатъчно за дузпа.
В 23-ата минута гостите получиха право да изпълнят непряк свободен удар от много опасна за Шалке позиция фронтално срещу вратата и Ралф Фарман направи страхотно двойно спасяване - първо след изстрел на Левандовски, а после и с крака след добавката на Гнабри. Малко след това Нойер бе принуден да прави спасяване след шут на Бенито Раман, а след по-малко от минута пък Гнабри направи пропуск за баварците.
Интересните и опасни и за двете врати ситуации не спираха, но до гол така и не се стигаше, като двамата вратари продължаваха да се представят впечатляващо. В 33-ата минута обаче Фарман трябваше да извади топката от вратата си. След прекрасно центриране на Йошуа Кимих, Томас Мюлер бе изпуснат от защитата на домакините и с безпощаден удар с глава от близко разстояние опъна мрежата.
В 42-ата минута Гнабри направи добавка за 0:2 с удар от съвсем близко разстояние, след като Фарман бе избил изстрел на Льорой Сане, но попадението бе отменено заради засада на бившия играч на Шалке Сане. До края на първата част гостите имаха и други възможности за втори гол, но резултатът все пак се запази 0:1.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Серж Гнабри застраши вратата на Шалке в началото на второто полувреме с хубав, но недостатъчно точен удар, а минутки по-късно имаше и опасен момент за Нойер, но до изравняване на резултата не се стигна. Веднага след това Мюлер пропусна да вкара втория си гол в мача. В 54-ата минута обаче резултатът все пак стана 0:2, като Роберт Левандовски реализира 23-ото си попадение за сезона в Бундеслигата. След извеждащ пас на Кимих полякът просто се подигра с отбраната на Шалке и с удар по земя изпрати топката във вратата.
Домакините не се предадоха и в 60-ата минута сантиметри не достигнаха на Суат Сердар, който стреля много добре към вратата на Байерн, но топката почти облиза страничния стълб от външната страна и излезе в аут. В следващите минути имаше още интересни ситуации пред двете врати, а в 69-ата минута, при поредната опасност пред Фарман, резервата Кингсли Коман се сблъска с вратаря, но за щастие нямаше контузии.
В 71-ата минута Левандовски можеше да реализира второто си попадение в срещата, но мерникът му изневери от много изгодна позиция. Две минути по-късно пък току-що появилият се на терена за Шалке Алесандро Шьопф за малко не върна домакините в мача, като Нойер само изгледа изстреляната от резервата топка, но тя мина на сантиметри встрани от вратата. В 75-ата минута и Ут не бе далеч от попадение, но и на неговия изстрел липсваше малко точност.
Пет минути преди края Фарман направи поредното си спасяване в мача, но в 88-ата бе безпомощен - 0:3. Мюлер за втори път в мача отбеляза гол с глава, като асистенцията пак бе на Кимих, който този път центрира от фаул. Това обаче не бе всичко, защото крайния резултат оформи в последната минута Дейвид Алаба. Той реши да тества Ралф Фарман с изстрел от доста далечно разстояние, но стражът на Шалке, може би донякъде поизцеден след толкова много спасявания, този път не бе подготвен и допусна по твърде лек начин топката да се оплете в мрежата зад него - 0:4. Секунди по-късно прозвуча и последният съдийски сигнал.

ШАЛКЕ - БАЙЕРН 0:4

0:1 Мюлер (33)
0:2 Левандовски (54)
0:3 Мюлер (88)
0:4 Алаба (90)