Сливнишки герой непобеден в Западната група

Тимът на Сливнишки герой (Сливница) остава непобеден в Западната група на Висшата лига. Воденият от Мартин Стоев състав се поздрави със седма победа, след като надигра категорично като домакин Миньор (Перник) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:12) в мач от седми кръг.

Сливничани са с 21 точки в актива си (7 успеха), пернишките волейболисти слязоха на третата позиция с 15 точки (5 победи, 2 загуби)

Домакините имаха превес през по-голямата част от първия гейм, като контролираха положението и не позволяваха съперникът да ги преодолее.

По-оспорвана бе втората част, в която гостите от миньорския град стартираха силно, след което играта продължи точка за точка. Момчетата на Мартин Стоев обаче се мобилизираха и взеха нещата в свои ръце, като до края почти не срещана проблеми.

В третия гейм срещата просто се доигра - Сливнишки герой започна ударно и през цялото време не даде възможност на противника да се противопостави.

Волейболистите на Етрополе също отбелязаха категоричен успех, като надиграха Люлин с 3:0 (25:21, 25:19, 25:21) в отложен мач от шести кръг.

Етрополци са втори в класирането със 17 точки (6 победа, 1 загуба), столичните състезатели са пети със 7 точки (2 успеха, 5 поражения)

Отборът домакин не започна по най-добрия начин, като позволи на съперника да поведе. След размяна на ролите и равностойна игра, воденият от Васил Василев тим пое инициативата и спечели гейма.

Възходящата линия продължи и във втората част и Етрополе увеличи аванса си. В третия гейм люлинци отново бяха равностойни с домакините, но опитът си каза думата и домакините се поздравиха с чист успех.

Ботев (Ихтиман) пък постигна първи успех в Западната група, след като надделя над Град (Белоградчик) с 3:2 (18:25, 25:18, 12:25, 25:20, 15:11) в мач от седми кръг.

Ихтиманци остават осми в класирането с 3 точки (1 победа, 6 загуби), Град е шести с 5 точки (2 успеха, 5 поражения)

Волейболистите от Северозапада поведоха убедително в първата част и излязоха напред в резултата. Последва размяна на ролите и играчите на Петко Карабонев изравниха за 1:1 гейма.

В третата част състезателите от Белоградчик бяха хегемон и отново оформиха аванс. Битката продължи в четвъртия гейм, но ихтиманци демонстрираха повече волейболни аргументи и вкараха мача в тайбрек.

Там домакините бяха категорични и спечелиха заслужено.