ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Мъките на Уест Бромич се пренесоха и в Купата, Бърнли се спаси драматично

Сам Алърдайс не успява бързо да трансформира Уест Бромич. След две тежки загуби в първенството и девет допуснати гола борещият се за оцеляване в елита тим отпадна и от ФА Къп. УБА бе отстранен в третия кръг от третодивизионния Блекпул след изпълнения на дузпи.

Срещата завърши 2:2 в редовното време. Тимът от Първа лига на два пъти повеждаше чрез Ейтс и Мадин, но гостите успяваха да изравнят. Ажай се разписа за УБА в началото на второто полувреме, а Перейра от дузпа направи 2:2 в 80-ата минута.

След като голове не бяха отбелязани в продълженията, се стигна до изпълнения на наказателни удари. Вратарят на Блекпул Крис Максуел се превърна в герой за домакините, след като спаси три дузпи.

Бърнли бе близо до подобна съдба, но оцеля по драматичен начин. Отборът на Шон Дайч губеше от третодивизионния МК Донс до самия край, но в 94-ата минута Матей Видра изравни за 1:1. При този резултат завърши редовното време, след като Камерън Джером се разписа в 29-ата минута. Стигна се до дузпи, при които Бърнли спечели с 4:3.