Арсенал се развихри и даде надежди, че новата година ще е различна (видео)

Арсенал започна отлично 2021 г. Лондончани изиграха много силен мач и спечелиха с 4:0 гостуването си на Уест Бромич. Отборът на Микел Артета доминираше през целия мач и можеше да победи и с по-голяма разлика.

Киърън Тийрни откри резултата в 23-ата минута след прекрасен индивидуален пробив. Малко по-късно Букайо Сако удвои аванса на гостите. След почивката Александре Лаказет се разписа на два пъти, за да оформи крайното 0:4.

След като преди няколко седмици Арсенал бе близо до зоната на изпадащите, феновете на тима вече имат надежди, че новата година ще е различна. След третата си поредна победа тимът е на 11-а позиция, но вече не изостава толкова от отборите над него. Уест Бромич продължава да е на предпоследно място с актив от едва осем точки. Пред Сам Алърдайс предстои много работа в опита му да спаси отбора от изпадане.

В първия си мач за 2021 г. играчите на Арсенал искаха до покажат, че нещата ще изглеждат различно. Те започнаха двубоя много активно и контролираха събитията на терена от самото начало.
Още в третата минута удар на Белерин бе отразен от Джонстън, а опит на Букайо Сака бе блокиран. Атаките на лондончани продължиха и вратарят на домакините трябваше да се намесва още няколко пъти. В 16-ата минута Себайос изведе Сака по дясното крило, а талантът опита да намери Обамеянг, но голмайсторът се размина с топката.
След още няколко опасни атаки на "артилеристите" се стигна и до първата ситуация пред вратата им. Отлична контраатака изведе Филипс на позиция. Той стреля от воле, но Лено отрази удара.
Превъзходството на Арсенал започна да се материализира в голове в 23-ата минута след велиоколепна индивидуална акция на Кийрън Тиърни. Шотландският бранител проби отляво, предоля Фърлонг, влезе в наказателното поле и прати топката в левия ъгъл на Джонстън.
Малко по-късно гостите вече имаха два гола аванс. За разлика от първото попадение в мача второто дойде след прекрасна отборна комбинация. Тя мина през Смит Роу, Сака и Лаказет и бе завършена от Сака.
Началото на второто полувреме изглеждаше обещаващо за Уест Бромич. Перейра бе изведен зад защитата. Той бе в засада, но според новите правила страничният съдия не вдигна флага и изчата, а ударът на Перейра завърши в гредата. Той прати топката в мрежата при добавката, но засадата вече бе регистрирана.
Това обаче бе изключение, тъй като Арсенал отново доминираше, а играта на тима в атака бе на много високо ниво. След час игра гостите стигнаха до трети гол, дело на Лаказет. След поредица от удари към вратата от страна на играчи на "артилеристите" французинът прати топката в мрежата. Четири минути по-късно отново Лаказет се разписа. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и след центриране на Тиърни засече топката за 0:4.
Този резултат не спря устрема на лондончани, които продължиха да атакуват. Обамеянг пропусна три добри възможности да се разпише. Гостите завършиха мача с 21 удара към вратата на съперника.
УБА - АРСЕНАЛ 0:4
0:1 - Тиърни (23)
0:2 - Сака (28)
0:3 - Лаказет (60)
0:4 - Лаказет (64)