Десетима от Волфсбург не се дадоха на Унион (видео)

Отборите на Унион (Берлин) и Волфсбург завършиха при резултат 2:2 в двубоя помежду си от 15-ия кръг на германското първенство. Домакините от Берлин вероятно могат да съжаляват повече за това, че не са спечелили срещата, тъй като почти цяло второ полувреме играха с човек повече на терена.

Ренато Щефен даде преднина на гостите от Волфсбург в резултата с гол в 10-ата минута, а Шералдо Бекер изравни за берлинчани в 29-ата. Пет минути след паузата Максимилиан Арнолд от Волфсбург получи червен картон и това наклони везните в полза на домакините от Унион. Само две минути по-късно домакините излязоха напред в резултата с попадение на Роберт Андрич от фаула, заради който бе отстранен от игра Арнолд. Гостите обаче успяха да изравнят за 2:2 с гол на Ваут Вегхорст в 65-ата минута от дузпа и равенството се запази до края на срещата.

Унион е четвърти в класирането с 25 точки, а Волфсбург е със същия точков актив, но на шеста позиция.