Сасуоло временно се настани в топ 4

Късен гол позволи на Сасуоло да задълбочи кризата в Дженоа с победа 2:1 в мач от 16-ия кръг на италианската Серия "А". Така "грифоните" нямат успех в 14 от последните си 15 двубоя в елита и са събрали само 11 точки, което е по-малко от девет от десетте им последни кампании в Калчото.

60% от головете на Сасуоло в домакинствата пък бяха отбелязани след 75-ата минута и днешният сблъсък предложи още един такъв. Първо Бога откри резултата в 52-ата, но Шомуродов изравни в 64-ата, за да се наложи попадение на Распадори в 83-ата да донесе трите точки на домакините.

"Неровердите" се изкачиха временно на четвърта позиция с 29 точки, макар да имат повече мачове от Наполи, Аталанта и Ювентус, които могат да ги задминат с една победа. Дженоа остава предпоследен с 11 пункта и на 1 от чертата над изпадащите.