Ново домакинско разочарование за Реал Сосиедад (видео)

Реал Сосиедад стигна само до 1:1 у дома срещу Осасуна в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. Това беше четвърти пореден мач без победа на собствен терен за тима на Иманол, който е трети в класирането, на точка пред четвъртия Виляреал.

Реал Сосиедад беше в много лоша серия преди баското дерби с Атлетик Билбао, спечелено с 1:0, а днес продължи с колебливите си изяви от последните седмици. Осасуна пък записа трето поредно равенства, но въпреки че си тръгна с точка от Сан Себастиан, заема 19-о място в подреждането.
Отборът от Памплона изигра много правилно тактически първото полувреме и се възползва от груба грешка в защитата на домакините, за да поведе. Това стана в 20-ата минута, когато защитник на Реал Сосиедад загуби топката в собственото си наказателно поле, а Джонатан Кайери се възползва и с мощен шут под гредата откри резултата.

Малко преди почивката Кристиан Порту помисли, че е изравнил, но попадението му беше отменено заради засада.
Баските обаче излязоха пределно мотивирани за второто полувреме и създадоха доста положения пред вратата на Серхио Ерера. Още в 46-ата минута Вилиан Жозе асистира на Андер Баренечеа и той се разписа за 1:1.

До края Реал Сосиедад имаше надмощие, но не успя да се добере до победата. Най-чистата ситуация се откри пред резервата Йон Баутиста в 86-ата минута, но неговият удар беше спасен от Ерера.