Равенство в последния мач за годината в Ла Лига (видео)

Осасуна и Алавес завършиха наравно 1:1 в последния мач за 2020 г. в Ла Лига.

Осасуна остана с човек по-малко още в осмата минута заради червен картон на вратаря Рубен, но домакините не само съумяха да задържат вратата си суха дълго време, а и поведоха в резултата. Енрик Гайего подаде на Роберто Торес по дясното крило в 67-та минута и той стреля мощно по диагонал, а вратарят Пачеко само успя да отклони топката в собствената си врата.

Осасуна обаче така и не стигна до първата си победа от 24 октомври насам, защото Алавес изравни бързо. Резервата Лукас Перес вкара от дузпа в 75-ата минута и с това оформи крайното 1:1.

Равенството остави Осасуна на 19-о място в класирането с 12 точки, докато Алавес е 13-и с пет повече.