Трагично полувреме за Хофе доведе до загуба

Фрайбург продължава възхода си в Бундеслигата и записа четвърта поредна победа. Отборът на Кристиан Щрайх спечели с 3:1 гостуването си на Хофенхайм и вече е горната част на таблицата.

Двубоят бе решен до почивката, когато гостите водеха с три гола. Първото полувреме бе поредица от неприятни събития за Хофе. То включваше направена дузпа, автогол и две принудителни смени поради контузии още до 17-ата минута. През втората част домакините се преставиха малко по-добре, но резултът бе само почетен гол.

Треньорът на Хофенхайм Себастиан Хьонес имаше проблеми с контузени играчи още преди мача, а травмите на Руди  и Сков в началото на мача увеличиха играчите в лазарета. Преди да се стигне до тях Фрайбург поведе, след като Баптист Сантамария отбеляза първия си гол в Бундеслигата.
След период на затишие след ъглов удар топката удари по ръката влезлия като резерва Богард, а Винченцо Грифо реализира отсъдената дузпа. Хофе атакуваше хаотично, а липса на организация се виждаше и в защита. Гостите се възползваха и стигнаха до трето попадение малко преди почивката. Автогол на Нуху направи резултата 0:3.
Хофенхайм изглеждаше различно през второто полувреме и създаде няколко положения. Домакините стигнаха и до гол, дело на Бебу в 58-ата минута. След попадението обаче те не успяха да задържат нивото и следващите реални ситуации дойдоха чак към края.