Късен гол на "чуковете" спря победната серия на Евертън (видео)

Отборът на Уест Хам постигна първата победа за 2021 година в Премиър лийг, след като спечели с минималното 1:0 при гостуването си на Евертън от 17-ия кръг на английския елит. Единственото попадение в мача отбеляза Томаш Сучек в 86-ата минута. Така "чуковете" спряха серията на "карамелите" от четири поредни шампионатни успеха и на свой ред се върнаха на победния път след три равенства и една загуба в предходните си четири двубоя.

Карло Анчелоти бе решил да заложи на 4-2-3-1, като атаката му бе поверена на голмайстора Доминик Калвърт-Люин. На него му помагаха основно Гилфи Сигурдсон, Ричарлисон и Бернард. Дейвид Мойс бе приложил същата схема на игра, при която нападателят бе Себастиан Але. Другите атакуващи играчи бяха Пабло Форналс, Саид Банрама и Джарод Боуен. Лукаш Фабиански беше предвиден да бъде титуляр, но той се контузи на загрявката и така на вратата застана Дарън Рандолф.
Преди началото на мача имаше минута на аплодисменти в памет на починалите през 2020 г. бивши играчи и служители на "карамелите". В 6-ата Крейг Доусън направи опасно изчистване след пас на Сигурдсон в наказателното му поле, но Рандолф успя да улови топката. Минута по-късно Боуен стреля с глава, но много неточно. Малко след това Том Дейвис пробва шут, който не намери целта. В 31-ата Аарън Кресуел нанесе удар, който мина покрай вратата. В 45-ата Бернард отправи опасно воле от границата на наказателното поле, а Рандолф показа добър рефлекс и изби топката в корнер.
В 49-ата минута Калвърт-Люин падна в наказателното поле с надеждата за дузпа, но съдията не му обърна внимание. В 61-ата Кресуел стреля от фаул, а Джордан Пикфорд се намеси за първи път в мача. При последвалия корнер Пабло Форналс също нанесе точен удар, който обаче не затрудни вратаря. Последваха пропуски на Шеймъс Коулман, Форналс и Микейл Антонио.
Както изглеждаше, че мачът ще завърши при нулево реми, дойде 86-ата минута. Тогава Сучек шутира, Пикфорд изби топката, а Кресуел с мощен удар от границата на наказателното поле отново я прати при Сучек, който вкара победния гол за "чуковете". В добавеното време Антонио проби в наказателното поле, но не успя да нанесе удар. Това обаче направи друга резерва - Мануел Лансини, чийто шут мина над вратата и така той не донесе по-убедителна победа на своя тим.
Така Евертън е четвърти в класирането с актив от 29 точки, а Уест Хам е десети с 26 пункта, отстъпвайки на цели пет тима по голова разлика.

ЕВЕРТЪН - УЕСТ ХАМ 0:1

0:1 Сучек (86')

Евертън: Пикфорд, Коулман, Холгейт, Мина, Годфри, Дукуре, Дейвис, Бернард, Сигурдсон, Ричарлисон, Калвърт-Люин

Уест Хам: Рандолф, Цоуфал, Доусън, Огбона, Кресуел, Райс, Сучек, Форналс, Боуен, Банрама, Але