Уест Хам измъкна точка срещу Брайтън (видео)

Уест Хам на два пъти изоставаше, но стигна до равенство 2:2 в домакинството си на Брайтън. "Чайките" доминираха през първото полувреме и малко преди почивката откриха чрез Неал Мопе.

През втората част лондончани подобриха представянето си, а Бен Джонсън изравни с първия си гол за клуба. Той се възползва от неразбирателство в защитата на съперника и се разписа с удар отблизо. Люис Дънк отбеляза първия си гол за сезона и Брайтън си мислеше, че е стигнал до така ценна победа, която да ги отдалечи от зоната на изпадащите, но в 82-ата минута Томаш Сучек изравни.

След отличните изяви на "чуковете" от началото на сезона изборът на Дейвид Мойс за мач бе доста странен и отборът му се представи много слабо през първото полувреме, като не стигна до нито един удар в очертанията на вратата на съперника. На почивката мениджърът пусна Ярмоленко и Лансини и тимът изглеждаше различно.
Брайтън загуби Адам Лалана поради контузия. Бившият играч на Ливърпул напусна след края на първата част и това се отрази на играта на гостите до края на срещата. След равенството тимът е на 16-о място с актив от 13 точки.