Рилски спортист победи Берое и записа седми успех в НБЛ

Рилски спортист (Самоков) победи гостуващия Берое (Стара Загора) със 74:64 (19:14, 20:15, 17:16, 18:19) в дербито на деветия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.
Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров постигнаха седми успех за сезона и продължават да са лидер в класирането с една загуба в осем мача. За Берое поражението е четвърто, като с това балансът победи-загуби на старозагорци е равен.
Балкан отпътува за гостуването на Ямбол
Срещата започна с минута мълчание в памет на починалата по-рано днес баскетболна легенда на България Валентин Лазаров.
Баскетболистите от Самоков водеха през всичките 40 минути, като на почивката имаха аванс от 39:29, а в хода на мача преднината им достигаше 17-18 точки.
Брендън Браун изигра силен мач за домакините и завърши с 25 точки. По 11 точки добавиха Трей Портър и Нико Карвачо, като Браун и Карвачо овладяха и по 8 борби.
За Берое отново най-резултатен беше Джеймс Гавин, който вкара 13 точки. С по 10 точки завършиха Николай Стоянов и Седариън Райнс.
Рилски спортист ще започне 2021 година с ново дерби. В сблъсък за върха на временното класиране самоковци е излязат на 4 януари срещу Левски Лукойл. Мачът в София ще бъде излъчен от MaxSport2 и е с начален час 19.00. Берое пък ще приеме Спартак Плевен, преди на 9 януари също да играе с Левски Лукойл, отново в София.