Рилски спортист победи без проблеми Черно море във Варна

Отборът на Рилски спортист спечели без проблеми гостуването си на Черно море Тича във Варна. Гостите надделяха с 95:64 над силно осакатения тим на варненци, от който отсъстваха седем основни играчи заради контузии или заболяване, а в групата с разрешение попаднаха четирима юноши под 18 години. За победителите двама играчи - Николас Карвачо и Трей Портър завършиха с дабъл-дабъл - съответно по 12 и 20 точки и по 11 борби. Успехът е шести за Рилски спортист, като тимът има и една загуба. Черно море Тича е с баланс от 2 победи и 5 загуби.

Домакините започнаха доста по-добре срещата, показаха добра игра в защита, възползваха се от грешки на гостите и поведоха след около 3 минути игра със 7 точки при 11:4. В средата на частта Рилски спортист изравни при 11:11. След изравняването играчите на Черно море Тича започнаха да допускат повече грешки, което позволи на Рилски спортист не само да поведе след тройка на Павлин Иванов при 14:13, но и да започне да трупа преднина, която достигна до 7 точки при 24:17. Гостите взеха първата четвърт с 24:20. До средата на втората четвърт играта бе равностойна, като гостите поддържаха преднина от около 5 точки. След това се повтори ситуацията от първата част, домакините допускаха много грешки, което позволи на гостите да натрупат преднина от 12 точки при 43:31. На полувремето резултатът бе 49:35 за Рилски спортист.
Черно море Тича стартира по-добре третата част и успя да вкара 7 срещу 2 точки за гостуващия тим и успя да намали малко пасива си. След 44:55 за Рилски спортист последва много силна серия за самоковския тим, който вкара 15 поредни точки и поведе със 70:44. В края на третата част гостите имаха повече от комфортен аванс от 25 точки - 74:49. През последната част гостите поддържаха преднината си и заслужено спечелиха двубоя. /