Гарет Бейл поведе Тотнъм към полуфиналите (видео)

Гарет Бейл отбеляза третия си гол след завръщането си в Тотнъм, а лондончани се класираха за полуфиналите на Купата на Лигата. Отборът на Жозе Моуриньо спечели с 3:1 гостуването си на втородивизионния Стоук Сити.

"Шпорите" доминираха сериозно през първата част, но се оттеглиха на почивката само с един гол аванс. Вратарят на домакините Анди Лонъргън спря на два пъти Деле Али и веднъж Хари Кейн.

Бейл откри резултата в 22-ата минута след хубав удар с глава. Стоук изглеждаше различно в началото на втората част и с първия си удар в очертанията на вратата изравни. Джордан Томпсън бе автор на попадението.

Моуриньо започваше да се изнервя от развитието на двубоя, когато страхотен удар на Бен Дейвис изведе гостите отново напред в 70-ата минута. Хари Кейн отбеляза третия гол във вратата на Стоук.
Тотнъм е на две победи от първи трофей от 2008 г. 13 месеца след пристигането на Моуриньо. Португалецът е печелил Купата на Лигата четири пъти - два с Челси и веднъж с Ман Юнайтед. Той направи седем промени от последния мач, но заложи на силен състав, в който бяха Юго Лорис и Кейн.

СТОУК - ТОТНЪМ 1:3

0:1 - Бейл (22)
1:1 - Томпсън (53)
1:2 - Дейвис (70)
1:3 - Кейн (81)