Бърнли показа игра, с която заслужава място в Премиър лийг (видео)

Отборът на Бърнли пребори Уулвърхамптън с 2:1 на своя “Търф Мор” в двубой от 14-ия кръг на Премиър лийг и напусна зоната на изпадащите. “Виненочервените” бяха по-добрият тим в по-голяма част от мача и заслужено дръпна с 2:0. Едва към края гостите натиснаха, но стигнаха само до едно попадение и то чак минута преди края.

Ашли Барнс реализира за 1:0 в 35-ата минута, след като малко по-рано беше пропуснал в ситуация    едно на едно с вратаря. В 51-вата Крис Ууд удвои аванса на Бърнли, а по-късно той също не успя да реализира сам срещу Руи Патрисио.

Едва след това футболистите на Уулвс се разиграха. Така в 89-ата минута 18-годишният Фабио Силва спечели дузпа, която после сам реализира. За младока това е първи гол по английските терени след трансфера му от Порто през лятото.

Реферът даде 5-минутно продължение, в което “вълците” имаха една добра възможност, но не успяха да изравнят.

Победата за Бърнли е едва трета от началото на кампанията в елита, но пък в последните четири кръга тимът няма поражение. За състава на Нуно Еспирито Санто това е шеста загуба, а сега го очакват последователни битки с Тотнъм и Манчестър Юнайтед.