Рьозеланд с втора победа за сезона в СК по биатлон

Марте Олсбу Рьозеланд (Норвегия) записа своята втора победа от началото на сезона в Световната купа по биатлон по време на масовия старт на 12.5 километра в Хахфилцен, Австрия.

Световната шампионка в дисциплината от шампионата в Антхолц в началото на 2020 година, направи само един пропуск в своите стрелби и в крайна сметка завърши на 14.0 секунди пред Тирил Екхоф (Норвегия) и 26.9 пред Доротея Вирер (Италия), които също направиха по една наказателна обиколка. В днешния първи за сезона масов старт, само една от 30-те състезателки завърши без наказателна обиколка, като това бе Янина Хетих (Германия), която обаче заради слабото си ски бягане остана едва десета.

С днешния си успех, които е неин втори изобщо в дисциплината, Рьозеланд увеличи преднината си на върха в генералното класиране за големия кристален глобус на 32 точки пред Хана Йоберг (Швеция), която днес завърши едва 14-та, след общо четири пропуснати мишени. Третата в генералното класиране е победителката от първите два старта от втория пореден уикенд в Хохфилцен, Екхоф, която има актив от 346 пункта и изостава с 69 от своята сънародничка.

Следващият кръг от Световната купа по биатлон ще се проведе от 8 до 10 януари в Оберхоф, Германия