Легрейд не остави шанс на конкуренцията в преследването в Хохфилцен

Стурла Холм Легрейд записа своята трета победа от началото на сезона в Световната купа по биатлон, след като триумфира в преследването на 12.5 километра в Хохфилцен, Австрия.

Норвежецът, който потегли първи след победата си в спринта в четвъртъка, свали 19 от 20-те си мишени на стрелбището, с което триумфира с 8.5 секунди пред световния шампион в дисциплината от тази година Емилиян Жаклен (Франция), който записа перфектна стрелба и се изкачи с шест места спрямо спринта. Трети в днешния ден завърши Йоханес Тингнес Бьо (Норвегия), който имаше великолепен дуел с Жаклен по последната обиколка, но трите наказателни обиколки, които той бе направил му попречиха да отговори на атаката на френския състезател по голямото изкачване малко преди финала.

Най-голям прогрес спрямо класирането си в спринта през днешния ден направи Антонен Гигона (Франция), който потегли 43-ти, но благодарение на перфектната си стрелба завърши на 16-та позиция. На другия фронт бе Юлиан Еберхард (Австрия), който потегли 10-ти, но финишира едва 38-ми след общо седем пропуска.

След края на днешното състезание водач в генералното класиране с актив от 392 точки продължава да е Йоханес Тингнес Бьо, следван от Легрейд с 335 и Йоханес Дале (Норвегия) с 314. В битката за малки глобус в дисциплината преследване водач със 142 пункта е Жаклен, следван от днешния победител Легрейд със 141 и по-малкия от братята Бьо със 139.

Следващият старт от програмата на Световната купа при мъжете е масовият старт на 15 километра, който ще се проведе утре от 13:00 часа българско време отново в Хохфилцен. В него няма да има българско участие.