Стърлинг донесе победа на Ман Сити (видео)

Манчестър Сити си тръгна с трите точки от гостуването на Саутхамптън. Отборът на Джосеп Гуардиола спечели с 1:0 и се изкачи на пето място в класирането. Рахийм Стърлинг отбеляза единственото попадение в срещата в 16-ата минута. "Гражданите" създадоха доста положения, но показаха неумение в завършващата фаза, което запази интригата до края.

Домакините натрупаха самочувствие след добрите резултати о началото на сезона и излязоха да се надиграват със Сити. След десетаат минута обаче "гражданите" взеха инициативата и стигнаха до някои опасни ситуации пред на Макарти. В 16-ата минута те поведоха, след като Де Бройне намери Стърлинг и той завърши атаката.
След попадението отборът на Ралф Хазенхютъл вдигна нивото и имаше предимство до края на първото полувреме. "Светците" започнаха да създават и положения. Джон Стоунс блокира удар на Дани Ингс, а Едерсон отрази изстрел на Тио Уолкот. Голмайсторът на домакините стреля покрай вратата с глава малко по-късно. Отлична намеса на Стоунс попречи и на Че Адамс.
Малко преди почивката Саутхамптън претърпя голяма загуба. Ингс получи поредната си контузия и трябваше да напусне терена.
Ман Сити си върна контрола в началоот на втората част, но след почивката се видя нагледно проблемът с отбелязването на голове, който има отборът през този сезон. Създадените възможности не бяха реализирани. Феран Торес стреля неточно от добра позиция, Бернардо Силва не се възползва от отлична ситуация. Нетипично, Де Бройне също не бе на нужното ниво по отношение на завършващия удар.
Саутхамптън правеше всичко възможно, за да стигне до изравняване и при бързите атаки на домакините се стигаше до ситуации пред Едерсон, но не и до удари. Адамс на два пъти завършваше атаките, но не затрудни вратаря. Макарти пък направи отлично спасяване след изстрел на Гюндоган. В края на срещата влезлият като резерва Риад Марез пропуна две великолепни възможности да се разпише.
САУТХАМПТЪН - МАН СИТИ 0:1
0:1 - Стърлинг (16)