Берое разочарова срещу десетима от Монтана

Берое разочарова в домакинството си на Монтана. Двата тима завършиха наравно 0:0 в отложена среща от 13-ия кръг на на efbet Лига. Домакините от Стара Загора не успяха да се възползват от това, че играха над 75 минути с човек повече. В 15-ата минута Давид Кики получи втори жълт и респективно червен картон, оставяйки Монтана с 10 души на терена. Въпреки това футболистите на Димитър Димитров-Херо не стигнаха до гол, а натискът им бе геройски отблъснат от гостите. Заралии натискаха, но трудно стигаха до удар към вратата, а всички безидейни центрирания в наказателното поле бяха обрани от защитата и стража Благой Макенджиев. По програма мачът трябваше да се изиграе в края на ноември, но бе отложен заради многото болни от COVID-19 в състава на старозагорци. Така двубоят бе преместен за днешната дата.

В 15-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон за Давид Кики. Бранителят имаше жълт картон, получен по-рано в мача, след което влезе грубо с двата крака напред в опит да спре Джунейт Али. Това беше достатъчно за главния съдия Ивайло Стоянов, който показа втори жълт и респективно червен картон на Кики. Въпреки че останаха с човек повече от своя противник, футболистите на Берое трудно създаваха чисти голови положения. Първият удар към една от двете врати бе в 31-ата минута и той беше неточен. Кукула засече с глава центриране от левия фланг, но топката излезе в аут.

В 43-ата минута мощен шут на Александър Цветков от въздуха беше блокиран от защитник, след което топката излезе в ъглов удар. Берое упражни сериозен натиск в последните минути на първото полувреме, при който не се стигна до гол. Действията на домакините принудиха Монтана да се прибере в собствената си половина, където бранителите в синьо за момента се справяха, чистейки топката панически напред. 68 минути таблото на стадиона в Стара Загора продължаваше да показва 0:0, а заралии все така не успяваха пробият отбраната на Монтана. В 87-ата минута Кукула скочи добре и стреля с глава, но Благой Макенджиев улови без проблеми. И в добавеното 5-минутно продължение домакините заложиха на центрирания, от които не се стигна до опасност пред вратата на отбора гост.