Исторически гол не стигна на Борусия (Д) в Берлин (видео)

Унион (Берлин) победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 в домакинството си от 13-ия кръг в Бундеслигата. Столичани наказаха своя съперник с два гола след два корнера, дело на Тайво Айуоний в 57-ата и Мануел Фридрих в 78-ата минута. Попадението за гостите бе историческо. То бе реализирано от Юсуфа Мококо в 60-ата минута, като така той стана най-младият голмайстор в историята на Бундеслигата на 16 години и 28 дни. Този гол обаче се оказа недостатъчен за вестфалци и те си тръгнаха с наведени глави от това гостуване.

През първата част и двата тима имаха своите възможности за откриване на резултата. Тайво Айуоний на два пъти се озова на чудесни позиции пред вратата на дортмунци, но и в двата случая ударите му бяха отразени.

За гостите пък Джейдън Санчо отправи опасен изстрел в 10-ата минута, който бе спасен от вратаря, след това и Мукоко стерля опасно в 31-ата минута, но до гредата, а в края на полувремето отново Мукоко нацели гредата от добра позиция.

Унион обаче успя да откри резултата в 57-ата минута. Тогава след центриране от корнер Гриша Прьомел продължи с глава към Айуоний, който също с глава отблизо промуши кълбото през краката на вратаря за 1:0.

Борусия реагира бързо и в 60-ата минута възстанови равенството. Мукоко получи извеждащ пас зад защитата и с мощен шут под гредата вкара за 1:1.

В 78-ата минута обаче берлинчани матираха за втори път своя съперник след изпълнение на корнер. Този път топката бе центрирана към Марвин Фридрих, който необезпокояван стреля с глава във вратата за крайното 2:1.

С тази победа Унион се "залепи" за Борусия в класирането. Берлинчани са на 5-ото място с 21 точки, а дортмундци са една позиция по-нагоре с 22 точки.