Ман Юнайтед спази традицията при поредната победа като гост (видео)

Манчестър Юнайтед записа десета поредна победа като гост във Висшата лига, след като стигна до 3:2 срещу последния в класирането Шефилд Юнайтед. Домакините поведоха след груба грешка на Дийн Хендерсън, от която се възползва Дейвид Макголдрик.

"Червените дяволи" стигнаха до пълен обрат още в 33-ата минута с голове на Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал. След почивката английският национал увеличи аванса на гостите. Малко преди края Макголдрик отбеляза втори гол за Шефилд Юнайтед, но тимът на Крис Уайлдър трябваше да се примири с поредната загуба.

За шести пореден път от началото на сезона Ман Юнайтед допуска първи гол при гостуване в първенството и за шести пореден път побеждава. След този успех отборът на Оле Гунар Солскяер се изкачи на шесто място в класирането, но изостава само на две точки от втория Тотнъм и е изиграл мач по-малко.

Шефилд Юнайтед започна амбицирано двубоя и още във втората минута стигна до опасно центриране на Стивънс, което не бе засечено от негов съотборник. В петата минута обаче домакините поведоха след груба грешка на Дийн Хендерсън. Английският национал бе предпочетен от Солскяер пред Давид Де Хеа, който остана на резервната скамейка.
Вратарят, който прекара последните два сезона като преотстъпен в Шефилд Юнайтед, не успя да изчисти топката, след като тя му бе върната от Хари Магуайър. Той се забави в много опасна зона и бе притиснат от Оливър Бърк. Топката бе отклонена към Дейвид Макголдрик, който я насочи към опразнената мрежа.
"Червените дяволи" спазиха традиция да допускат първи гол при гостуванията си в първенството. Това се случи във всичките им мачове от началото на сезона, но те постигаха обрати и ги спечелиха. Този път гостите обърнаха мача още до почивката.
Преди това обаче тимът на Крис Уайлдър пропусна отличен шанс да удвои аванса си. След отличен пробив на Башам той намери Флек, но неговият силен удар не бе достатъчно точен и топката мина покрай дясната греда.
След това Ман Юнайтед взе инициативата. Рашфорд пропусна първите две възможности, но се реваншира в 26-ата минута. Той овладя подаване на Линдельоф и с мощен удар не остави шансове на Рамсдейл. Малко по-късно тимът на Солскяер вече водеше. Великолепно подаване на Погба изведе Марсиал на отлична позиция. Нападателят не успя при първия си опит, но при втория насочи топката към опразнената мрежа.
Рашфорд бе спрян Рамсдейл малко след гола. Хендерсън също трябваше да се намесва след изстрел на Макголдрик и малко преди почивката, когато Бърк стреля от малък ъгъл.
В началото на второто полувреме великолепна атака на "червените дяволи" завърши с трето попадение във вратата на домакините. Прекрасна комбинация между Фернандеш, Марсиал и Рашфорд бе завършена от последния.
Отборът на Солскяер изглеждаше отлично в атака, въпреки че допускаше някои ситуации пред вратата си. Грийнууд, Марсиал и влезлият като резерва Хуан Мата можеха да увеличат аванса на гостите. Малко преди края Макголдрик върна интригата в мача, а в добевоното време Хендерсън отрази удар от воле на Мусе.
ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД - МАН ЮНАЙТЕД 2:3
1:0 - Макголдрик (5)
1:1 - Рашфорд (26)
1:2 - Марсиал (33)
1:3 - Рашфорд (51)
2:3 - Макголдрик (87)