Добриана Рабаджиева и Гуанджоу поведоха в Китай

Българската волейболистка Добриана Рабаджиева и тимът на Гуанджоу Евъргранд взеха лидерската позиция в китайската лига. Воденият от Ян Фанг състав записа две поредни победи от началото на втория етап на първенството, като надиграха Фудзян с 3:0 гейма, а след това се наложиха над отбора на Университета Юнан с 3:1 гейма.

Гуанджоу има в актива си 20 точки (7 победи, 1 загуба), с точка повече от шампиона Тянжън. Фудзян е 10-и с 5 точки (1 успех, 6 поражения), Юнан е 12-и с 0 точки (7 загуби).

Доби Рабаджиева изигра два много добри мача, като се разписа съответно с 16 точки (1 блокада) и 15 точки (5 аса, 1 блокада). Най-резултатни бяха Келси Робинсън (21 точки в срещата с Фудзян) и Яо Ли (28 точки в срещата с Юнан).

Следващият мач за Гуанджоу е на 23 ноември (понеделник), срещу Шанхай.