Ланс шокира Монако за едно полувреме

Отборът на Ланс нанесе тежко поражение на Монако при гостуването от 15-ия кръг на френската Лига 1. Гостите спечелиха с убедителното 3:0, като всички попадения паднаха през първата част. Резултатът беше открит още в 34-ата секунда от Исиага Сила. В 23-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Аксел Диаси беше беше изгонен за нарушение срещу Игнатиус Ганаго. Десет минути по-късно Ланс удвои аванса си чрез Симон Банза, а Гаел Какута направи 3:0  39-ата минута. Домакините също имаха своите шансове, като в 15-ата минута нацелиха напречната греда. Малко по-късно монегаските претендираха за дузпа, но след намесата на ВАР такава не беше отсъдена. През втората част Ланс умело удържа аванса си и така записа трета поредна победа като гост.

В същото време пък Монако допусна три гола за едно полувреме за първи път от 2008 година насам, когато отстъпи с 0:3 пред Лион.