Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Марсилия поддържа темпото на ПСЖ с нова победа

През седмицата Марсилия приключи безславно участието си в Шампионската лига, но днес продължи великолепното си представяне в Лига 1. Тимът на Андре Вияш-Боаш спечели с 2:1 домакинството си на Монако и се върна на второ място в класирането.

Регионалното дерби до голяма степен бе решено много рано. Домакините поведоха с два гола до 13-ата минута. Товен откри в петата, а Бенедето удвои аванса. Бен Йедер се разписа от дузпа за гостите в 79-ата минута.

Марсилия записа шеста поредна победа в първенството и е само на точка зад Пари Сен Жермен, а освен това е изиграл мач по-малко.

В отсъствието на наказания Дмитри Пайе Вияш-Боаш заложи в атака на дуото Бенедето-Товен и то не го разочарова. Двамата комбинираха и за двата гола. Първо аржентинецът намери французина, който с глава откри резултата, след това ролите бяха разменени и Бенедето се разписа.
Защитата на Монако многократно не успя да се справи с атаките на съперника и гостите трябваше да благодарят на Стив Манданда за това, че не получиха нов гол до почивката. Вратарят направи две великолепни спасявания след удари на Фоланд и Бадяшиле.
През втората част Марсилия се дръпна назад и играеше по-предпазливо, но гостите не ги затрудниха много. Те все пак стигнаха до гол в 79-ата минута, когато Бен Йедер се разписа от дузпа, която сам си изработи.