Болезнена загуба на Челси (видео)

Челси загуби второ поредно гостуване във Висшата лига. Лондончани отстъпиха с 1:2 на Уулвърхамптън, след като допуснаха пълен обрат. Оливие Жиру даде преднина на лондончани в началото на второто полувреме, но Даниел Поденсе в 66-ата минута. Секунди преди последния съдийски сигнал Педро Нето донесе победата на "вълците".

Лондончани имаха предимство във владеенето на топката, но двубоят се превърна в битка от началото. "Вълците" имат проблеми с отбелязването на голове последните мачове и днес отново трудно стигаха до положения.
Оливие Жиру можеше да открие резултата в 21-ата минута. Чилуел центрира от ъглов удар, а французинът стреля с глава от отлична позиция, но топката мина над вратата. Уулвс отговори с удар от дистанция на Нето, който Менди изби.
Тимът на Лампард се активизира към края на полувремето. Пулишич на няколко пъти опита пробиви, но те не завършиха с удар или точно подаване. Малко преди почивката гостите отново се разминаха с гол след удар с глава. Зума отправи хубав удар, но топката се удари в горната греда.
Отборът на Еспирито Санто може да се размина с гола преди почивката, но не го направи в началото на второто полувреме. След центриране на Чилуел Жиру засече топката от въздуха. Руи Патрисио стигна до кълбото, но не успя да го задържи и технологията на голлинията сигнализира на съдията, че има гол.
Попадението мотивира домакините и малко по-късно Фабио Силва прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада. След час игра на терена се появи Адама Траоре, а Уулвс постепенно взе инициативата в търсене на изравняване.
В 66-ата минута страхотно изпълнение на Даниел Поденсе направи резултата 1:1. Портгулецът навлезе в наказателното поле, финтира и заби топката в мрежата. Голът даде още по-голяма увереност на "вълците" и те започнаха по-често да притесняват защитата на съперника.
Десет минути преди края съдията отсъди дузпа за Уулвърхамптън за нарушение на Рийс Джеймс срещу Нето. След като разгледа ситуацията на екрана, реферът прецени, че няма дузпа, тъй като няма докосване от страна на играча на Челси.
В самия край на двубоя Педро Нето донесе драматичен успех на домакините. При контраатака в 95-ата минута той се откъсна и с хубав удар по диагонала вдигна на крака скамейката на Уулвс.
УУЛВС - ЧЕЛСИ 2:1
0:1 - Жиру (49)
1:1 - Поденсe (66)
2:1 - Нето (95)