Световният вицешампион Испания с ново разочарование на ЕП по хандбал за жени

Световният вицешампион Испания остана без победа във втората фаза на Европейското първенство по хандбал за жени в Дания.

Иберийките, които вече отпаднаха от борбата за отличията, загубиха от състава на домакините с 24:23 (10:17) и останаха на дъното в класирането в група 1 преди последния кръг с актив от едва 1 точка.

Двубоят беше равностоен само в първите десетина минути, след което със серия от четири безответни попадения датчанките дръпнаха със 7:4 в средата на първото полувреме, а до края на срещата те методично увеличаваха преднината си, за да триумфират.

Миа Бидструп се разписа 6 пъти за победителките, а 4 попадения добави Трине Йенсен.

За испанките с 4 гола най-резултатна беше Алисия Фернандес.

Дания заема третата позиция с 6 точки, на точка зад лидерите Русия и Франция, като в последния кръг среща олимпийските шампионки от "Сборная" в директен мач за класиране на полуфиналите.

В друга среща от групата Черна гора надделя над Швеция с 31:25 (16:10).

Йованка Радичевич наниза 11 гола за първия успех на тима си във втората групова фаза, но и двата отбора нямат шансове да продължат напред.

Черна гора е четвърти в подреждането с 2 точки, а шведките са пети с 1.