Роналдо донесе труден успех на Ювентус в юбилейния си мач за клуба (видео)

Отборът на Ювентус записа труден успех с 3:1 при гостуването си на Дженоа. Пауло Дибала (57') откри резултата, а Стефано Стураро (61') изравни за генуезците. Кристиано Роналдо (78', 89'), за когото това беше мач номер 100 с екипа на "бианконерите", обаче осигури тяхната победата с две точно изпълнени дузпи. По този начин "грифоните" за първи път в историята си допуснаха пет поредни шампионатни загуби като домакин.

Днес Ювентус игра в 4-4-2 и така Андреа Пирло бе направил пет промени в своя състав. На вратата се завърна Войчех Шчесни, а в халфовата линия се появиха Федерико Киеза, Родриго Бентанкур и Адриен Рабио. В атака този път действаше Дибала в тандем с Роналдо. Домакините бяха разположени в същата схема с Джанлука Скамака и Марко Пяца като нападатели.

Преди началото на мача двата отбора почетоха паметта на починалата италианска легенда Паоло Роси. Във втората минута при центриране от корнер Рабио прати топката в противниковата мрежа, след като игра с ръка. Попадението не беше зачетено, а халфът получи жълт картон. В десетата след центриране от корнер Уестън Маккени игра с глава, но Матия Перин успя да избие топката. В 18-ата Бентанкур нанесе неточен удар, а в 25-ата шут на Маккени също излезе в аут. В 41-ата Роналдо стреля, но топката рикошира в съперников играч и Перин лесно я улови. Две минути след това Маккени направи поредния си пропуск в мача. В последните секунди на частта Дибала пробва техничен шут, който обаче не затрудни Перин.
Второто полувреме започна с пропуск на Роналдо. В 57-ата минута Маккени с глава изведе Дибала на добра позиция, а аржентинецът с удар по земя вкара първия си шампионатен гол през сезона. Само две минути по-късно попадение на Киеза беше отменено поради засада. В 62-ата бившият играч на "бианконерите" Стураро ги наказа с воле след центриране на Лука Пелегрини. Малко след това Хуан Куадрадо се подхлъзна при свой шут и Перин улови топката.
В 65-ата Дибала отново се разписа, но голът не беше признат отново поради засада. Секунди по-късно Шчесни спаси далечен изстрел на Николо Ровела. В 72-ата минута Роналдо нанесе удар с глава от близка дистанция, но Перин успя да го избие. В 78-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа след фаул на Ровела срещу Куадрадо, а Роналдо я превърна в гол. Десет минути по-късно лош пас на Пелегрини принуди Перин да фаулира резервата Алваро Мората, а това означаваше втора дузпа за "Старата госпожа", като Роналдо отново беше точен от бялата точка, с което оформи крайния резултат.
По този начин Ювентус събра 23 точки и е четвърти в класирането, отстъпвайки на Наполи по голова разлика. Дженоа пък остава на предпоследната 19-а позиция с едва 6 пункта в актива си.

ДЖЕНОА - ЮВЕНТУС 1:3

0:1 Дибала (57')
1:1 Стураро (61')
1:2 Роналдо (78' - дузпа)
1:3 Роналдо (89' - дузпа)

Дженоа: Перин, Голданига, Бани, Масиело, Пелегрини, Лерагер, Радованович, Ровела, Стураро, Пяца, Скамака

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Сандро, Маккени, Бентанкур, Рабио, Киеза, Дибала, Роналдо