Сливница се класира за Финалната четворка в турнира за купата на България по хандбал

Сливница победи драматично втородивизионния Поморие с 27:26 (11:13) като гост и се класира за Финалната четворка в турнира за купата на България по хандбал за жени. Двубоят беше много оспорван, като домакините имаха аванс на почивката, но не успяха да удържат и допуснаха обрат през второто полувреме срещу елитния си съперник.

Поморие през миналия сезон стигна до исторически първи бронз в първенството, но през лятото най-добрите състезателки напуснаха заради финансови проблеми в клуба, а ръководството отказа участие в "А" група. Сливница се присъедини към фаворитите Бъки и Свиленград, които вчера си осигуриха място във Финалната четворка.

Защитаващите трофея си габровки надделяха над гостуващия Спартак (Плевен) с 36:30 (19:16). Лидерът след есенния дял в шампионата пък Свиленград нямаше особени проблеми при гостуването си на втородивизионния Топлика (Минерални бани) и стигна до победата с 36:26 (21:12). Последният четвъртфинал между Шумен 98 и рекордьора по трофеи Етър 64 трябваше да се играе по програма в събота, но беше отложен. Срещите от Финалната четворка за определяне на новия носител на Купата са насрочени за 13 и 14 март 2021 година.