И голям гаф на Бусато не спря ЦСКА-София към пета поредна победа (видео+галерия)

ЦСКА-София постигна пета поредна победа в първенството след домакински успех с 2:1 над Ботев (Враца) в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Червените поведоха след автогол на Венцислав Керчев в 17-ата минута, а в 58-ата Али Соу удвои. Гостите върнаха едно попадение в 63-ата минута чрез Даниел Генов, който вкара след сериозна грешка на Густаво Бусато, но за повече нямаха сили и допуснаха пето поредно шампионатно поражение.

63 ЦСКА-София - Ботев (Враца)
Домакините можеха да спечелят и далеч по-убедително, но пропуснаха много положения, а и стражът на врачани Красимир Костов на няколко пъти демонстрира отличен рефлекс.
Иначе наставникът на червените Бруно Акрапович заложи на тактика като тази в мача срещу Рома. Единствените промени бяха по крилата. На местата на Йомов и Мазику, на които им бе дадена почивка, стартираха Вион и Кери.
Първата по-опасна стуация стана факт в 12-ата минута, когато Соу обърна добре фронта на атаката вляво към Вион. Защитникът центрира към непокрития Санкаре, който стреля с глава от три-четири метра, но в аут, тъй като топката му дойде малко по-висока и не успя да я свали под напречната греда.
Ботев отговори с удар на Генов в 14-ата минута. Том центрира от фаул към централния нападател, който засече с глава на първата греда, но Бусато демонстрира класа и изби.

Така се стигна до 17-ата минута, в която домакините взеха преднина. Занев центрира отляво към Соу, който не успя да отправи удар с глава. Топката обаче рикошира в тялото на изненадания Керчев и влезе в мрежата на Костов за 1:0.

Това бе втори автогол за бранителя през последния месец. Той прониза собствената си врата и в двубоя срещу Лудогорец в Разград.

В 23-ата минута Тиаго отправи шут от воле, а след рикошет в тялото на Керчев топката излезе в корнер. След неговото изпълнение португалецът пробва нов изстрел, този път от далечна дистанция, но в аут.

Секунди по-късно Соу бе изведен очи в очи срещу Костов, преодоля стража на гостите и стреля от малък ъгъл, но Керчев изчисти пред голлинията. Последва разбъркване в наказателното поле, което завърши със спасяване на Костов след опасен удар на Санкаре от 13-14 метра.
В 26-ата минута Атанасов стреля от границата на наказателното поле, завършвайки самостоятелен пробив през центъра, но Бусато улови.
След половин час игра Тиаго на два пъти бе близо до попадението, но Костов се намеси успешно в тези ситуации. Първо халфът стреля коварно от фаул, но стражът изби. Секунди по-късно вратарят на врачани отрази нов добър шут на португалеца, а при добавката от пет-шест метра Санкаре прати топката над напречната греда. Дори да го бе сторил, голът нямаше да бъде зачетен, тъй като играчът на ЦСКА-София бе в засада.
В 35-ата минута домакините създадоха поредни няколко опасни положения. Първо Вион стреля под ъгъл, Костов спаси, а бранител в зелено изчисти в корнер. След неговото изпълнение Антов спечели единоборство с Миланов, а ударът му с глава се спря в дясната греда. Защитникът на врачани пък падна на земята с кръв по лицето и се наложи намесата на лекарския екип.
В началото на втората част ЦСКА-София спечели ъглов удар, след който Юга засече с крак на задната греда, но в аут. Секунди по-късно Вион шутира добре, но Костов спаси.
В 51-ата минута Занев центрира отлично към Санкаре, който отправи изстрел с глава от близка дистанция, но топката профуча покрай дясната греда.
Седем минути след това се случи очакваното и домакините поведоха с 2:0. Занев изведе Кери зад отбраната на гостите, крилото центрира по земя към Соу и таранът вкара без проблем в празната врата с техничен шут от четири-пет метра.
В 63-ата минута гостите успяха да върнат едно попадение след подарък от страна на ЦСКА-София. След изритана топка напред, която стигна до Матей, защитникът реши да върне назад към Бусато. Вратарят обаче сбърка при отиграването си и предостави кълбото на капитана на врачани Даниел Генов, който без проблем го преодоля и вкара в опразнената врата - 2:1.
В 73-ата минута само Мартин Костадинов попречи на "червените" да достигнат до  трето попадение. След центриране от корнер влезлият като резерва Йомов бе останал непокрит и отправи удар по диагонала, но Костадинов се намеси и изби от голлинията. Въпреки това топката остана в игра и попадна у Тиаго, който не се поколеба и веднага центрира към Али Соу. Нападателят успя да насочи добре кълбото, но отново добрата намеса на защитника на врачани запази резултата непроменен.

До края на серщата Ботев опита да стигне до изравнителен гол, но домакинската отбрана се справи с набезите на врачани и удържа преднината, а със спечелените три точки се утвърди на третото място в класирането.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1