Юнайтед и Сити чакаха, чакаха, но не дочакаха гол в скучно дерби на Манчестър (видео)

Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити изиграха скучно 183-то дерби помежду си и логично завършиха 0:0 на "Олд Трафорд". Двубоят бе от 12-ия кръг на Премиър лийг, като "червените дяволи" и "гражданите" залагаха на сигурността и тактическото надлъгване. Интересните моменти бяха истинска рядкост. Най-чистото положение в този двубой се откри пред Рияд Марез през първата част, но той не успя да преодолее Давид Де Хеа. Така Юнайтед и Сити остават съответно на четири и пет точки от лидерите Тотнъм и Ливърпул.

Оле Гунар Солскяер направи  две промени в сравнение с мача с РБ Лайпциг през седмицата. Фред и Пол Погба започнаха за сметка на Алекс Телес и Неманя Матич. Антони Марсиал бе възстановен, но остана на пейката за началото. Единсон Кавани обаче бе извън групата на домакините.

Джосеп Гуардиола предприе цели осем промени в сравнение с двубоя с Олимпик Марсилия, а корекциите спрямо последния мач от Премиър лийг бяха две. Аймерик Лапорт бе сред резервите, което означава, че Джон Стоунс си партнираше с Рубен Диаш в центъра на защитата. Фернандиньо стартира вместо Гюндоган. Кайл Уокър бе отдясно, а Жоао Кансело - ляв бек. Серхио Агуеро изобщо не попадна в групата на "гражданите".
В седмата минута Де Бройне намери добре Стърлинг в наказателното поле, но първото докосване на крилото не бе добро и така гостите пропуснаха нелоша възможност. В 12-ата "червените дяволи" също създадоха първа опасност пред вратата на Де Хеа. Линдельоф отклони с глава центриране от корнер на Шоу, но сантиметри не достигнаха на Скот Мактоминей да засече на далечната греда.
В 21-вата минута Стърлинг проби добре, направи двойно с Де Бройне, след което се справи с Уан-Бисака, но в решаващия момент Магуайър блокира изстрела му.
Пет минути след това гостите организираха нова опасна атака. Този път Марез, който до момента се губеше, потърси Жезус в наказателното поле, но контактът на бразилеца с топката на бе добър и той я прати над вратата.
Малко след това Сити пропусна най-чистата възможност преди почивката. "Гражданите" организираха много бързо нападение, при което Жесус нямаше проблеми да се озове зад Уан-Бисака, след което продължи към Де Бройне на границата на наказателното поле. Белгиецът хитро пусна топката през краката на Шоу и изведе Марез очи в очи с Де Хеа. Алжирецът имаше доста време, но стражът го изчака спокойно, остана на крака и блокира удара му. Де Бройне опита добавка, но изстрелът му премина над напречната греда.
Интересно бе, че корнерите, които изпълняваше Ман Юнайтед, представляваха най-голяма опасност за отбраната на Сити през първата част. В 41-вата минута Фернандеш центрира отляво, Линдельоф отклони на близката греда, но топката премина встрани от далечната греда. В крайна сметка първото полувреме бе доста равностойно, като Сити имаше леко предимство по отношение на контрола на топката. Най-чистото положение преди почивката остана ситуацията с Марез и добрата намеса на Де Хеа.

Ако първото полувреме не бе особено интересно, то второто бе пълна скука.
В началото на втората част домакините получиха дузпа, след като Уокър фаулира Рашфорд в наказателното. Крис Кавана посочи бялата точка, но след намесата на ВАР правилно бе отсъдена засада на нападателя на Манчестър Юнайтед, така че наказателният удар бе отменен.
В 69-ата минута гостите направиха лек опит да разчупят скуката. Жезус получи в наказателното поле с груб вратата, след което намери Де Бройне, но неговият удар бе блокиран от Магуайър.
Към края домакините се прибраха дълбоко в своята половина, но "гражданите" не успяха да наложат особен натиск, като очевидно не искаха да рискуват да бъдат "хванати" на контраатака.