Валенсия и Атлетик Билбао си вкараха четири гола (видео)

Отборите на Валенсия и Атлетик Билбао направиха зрелищно 2:2 в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Домакините откриха в средата на първото полувреме, а след това баските стигнаха до обрат. В 83-ата "прилепите" взеха точка. Двата тима остават в средата на временното класиране.

Първото полувреме на "Местайя" беше равностойно. Грешка на Дани Гарсия позволи на "лос че" да вземат преднина преди почивката. Карлос Солер откри от дузпа в 26-ата минута. В 55-ата Асиер Вийялибре изравни след центриране отляво на първа греда и голово докосване от малкото наказателно поле. Натискът на "лъвовете" продължи и те направиха пълен обрат. В 80-ата минута резервата днес Раул Гарсия реализира от много дискусионна дузпа. Привидно Икер Муниаин падна сам при рейда си по аутлинията, но неуспешният шпагат на защитник заблуди съдията - дузпа и голов удар на Раул Гарсия. Три минути по-късно домакините изравниха след попадение на Ману Вайехо. Солер центрира от пряк свободен удар към втора греда, където непокритият Вайехо вкара с глава за крайното 2:2.