Валядолид изтръгна успеха срещу Осасуна в голово шоу (видео)

Отборът на Валядолид постигна успех с 3:2 над Осасуна у дома в опашкарското дерби  от 13-ия кръг на испанската Ла Лига. Успехът отдалечи Валядолид от опасната зона, като отборът събра 13 точки и вече е 16-и. Осасуна остана в зоната на изпадащите, като заема 19-ата позиция с 11.

Двубоят на стадион "Хосе Сория" започна отлично за домакините, които откриха в седмата минута чрез Шон Вайсман, който успя да преодолее защитата на гостите и с удар по диагонала откри. Осасуна стигна до пълен обрат до края на полувремето.

Първо Анте Будимир с глава изравни в 27-ата минута, а малко преди почивката Роберто Торес вкара за 2:1, след като се възползва от грешка в отбраната. През втората част се стигна до нов пълен обрат в мача.

Фабиан Ореяна изравни от дузпа в 56-та. 20 минути по-късно Шон Вайсман оформи крайното 3:2.