Без победител в дербито на дъното в Ла Лига (видео)

Закъсалите на дъното в класирането на Ла Лига отбори на Валядолид и Леванте завършиха при резултат 1:1 в първи двубой от поредния 11-и кръг на испанската Ла Лига.

Първата част завърши без попадения, а всичко най-интересно се случи след почивката. Първо Маркос де Соуса откри за домакините в 57-та минута, след като се разписа с глава от точката за изпълнение на дузпа. Резултатът се задържа до 83-ата минута, когато Леванте получи право да изпълни дузпа, реализирана от Хосе Кампаня за крайното 1:1.

Така Валядолид остана над зоната на изпадащите с актив от 10 точки, докато Леванте има 8 и е точно под чертата.