Пропуски, греди и Атлетико продължава напред (видео)

Атлетико (Мадрид) постигна победа с 2:0 при гостуването си на РБ Залцбург и се класира за осминафиналите на Шампионската лига. Ермосо откри резултата в 39-ата минута, а малко преди края Караско отбеляза второ попадение. Домакините на два пъти нацелиха гредите и пропуснаха поредица от добри положения.

Отборът на Диего Симеоне имаше нужда от равенство, за да продължи напред в турнира, и си свърши работата, въпреки че трябва да благодари на късмета, неумението на нападателите на съперника и Ян Облак. Атлетико завърши втори в групата зад Байерн, а РБ Залцбург остана на трета позиция и на пролет ще участва в Лига Европа.

Още във втората минута Бериша удари греда. Австрийците започнаха агресивно и създадоха доста положения, но не успяха да реализират нито едно от тях. Облак също се отличи с прекрасни намеси. Той отрази удар на Собослай, а Който стреля право в него от много добра позиция. Мвепу пък стреля над вратата.
РБ Залцбург владееше топката и често стигаше до удари към вратата на съперника. Домакините бяха отборът, който вероятно е създал най-много положения срещу Атлетико от началото на сезона, но това не се отрази на резултата. Първата ситуация за гостите бе удар на Йоренте в 24-ата минута.
След пропуските си домакините бяха наказани в 39-ата минута, когато се  възползва от центриране от фаул на Караско и отклони топката към мрежата. "Дюшекчиите" се оттеглиха с гол аванс на почивката, а второто полувреме продължи с доминация на австрийците.
Собослай пропусна великолепен шанс в 49-ата минута. На два пъти съдията чака разглеждане с ВАР за ситуации за дузпа за домакините, но такава не бе отсъдена. Защитата на гостите с големи усилия удържаше да не получи гол, а в предни позиции Луис Суарес и Жоао Феликс бяха изолирани.
В 77-ата минута РБ Залцбург удари втора греда, като този път Мвепу разстресе стълба със силен удар. Феликс отговори с много хубав удар, спасен от Станкович. Успокоението за испанците дойде в 86-ата минута, когато Караско отбеляза втори гол. Той се разписа след отлично центриране на Кореа. Това вече пречупи домакините и Атлетико си осигури класира за следващата фаза.