Орела: Ахилесовата ни пета е играта в защита

Треньорът на Монтана Атанас Атанасов акцентира, че играта в защита на отбора му е "ахилесова пета" и върху това тимът трябва да работи най-вече в своето развитие. Атанасов призна, че първото полувреме Царско село с лекота е играел заради детинските грешки на домакините, но призна, че реакцията през втората част е показала, че отборът има сериозни качества.

„Казахме им на почивката, че няма какво да губим. 0:2 беше за противника, така че само със себераздаване можехме да обърнем мача. Бяхме на ръба, смените повлияха добре и изравнихме. С две положения към нашата врата пуснахме два гола, особено при втора топка, където вътрешните ни халфове стоят далеч и не покриха невралгичната зона в случая”, започна Атанасов.

„Те показаха характер, но направихме детински грешки във фаза защита. Така не можем да не получим голове. Детинска грешка, особено за третия техен гол. Това е отбита топка, където втората топка е задължителна. Целият наш отбор бе там, но ние не противодействахме. Според мен Царско село взе мача с четвъртия гол. От елементарна грешка Кавдански преодоля цялата защита при положение, че сме там 7-8 човека. Ако резултатът беше 2:3, пак имаше шанс от почти загубен мач да излезем с точка. Играта ни във фаза защита трябва да се подобри, тъй като това е ахилесовата пета. Ще стане с доста работа и най-важното е да се подобри синхрона. Ако върнем назад в мачовете, няма постоянна централна двойка бранители, което до някаква степен нямат синхрон. Това им влияе за голямата несигурност, която е при нас”, продължи треньорът на Монтана.

„С Николай Цветков търсихме пространството между двете линии на противника. Там той трябваше да намери момента да се освобождава в тази зона и да дава пасове от дълбочина на двамата ни бързи външни футболисти, които са Тасев и Минков. Първото не се получи нищо, стояхме далеч, обикаляхме ги, никаква агресия, а отборът на Царско село стоеше много по-добре. Договорът ми е за две години, но знаете, че в нашата професия, ако нямаш успехи… Сега градим отбор, който трябва да запази мястото си в efbet Лига. При всички положения ще търсим играчи на конкретни позиции, но имаме два мача, които трябва да ги изиграем на ниво. Моето желание е, че трябва да се търсят хора в защита и средата на терена”, завърши предводителят на Монтана Атанас Атанасов.